Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Programe/ Tutoriale/ Filma » Download Programe » Desktop3D 2.0

Desktop3D 2.0

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Desktop3D 2.0 on Fri Apr 23, 2010 4:59 pm

Quote:
Desktop3D is tailored to replace the standard Windows Desktop and bring new features.
Desktop3D includes more of 100 icons that replaces the default icons on a large and beautiful with alpha - effect (Transparency). Desktop3D replaces the wallpaper on animated pictures that will definitely give a twist to your desktop. The default setup includes three skins, there are abeautiful blue sea representation, a fire and a nice looking rainy autumn day, and more skins is available on the web-site. Desktop3D features a user friendly interface, which lets you change your new desktop's appearance and behavior in few seconds. Desktop3D is fully integrated with Windows Shell. The program is very stable and has a small memory footprint and low CPU usage, so you can free your processor time for other tasks.

Here are some key features of "Desktop3D":
· Animated Wallpaper
· Large beautiful icons
· 100+ icon replacements
· Ease of adjustment
· Skins support
· Changable icons size
· User frendly interface

Rapidshare Links :-
Code:
[You must be registered and logged in to see this link.]
__________________


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum