Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Spanjė, kryhet operacioni i parė total i fytyrės

Spanjė, kryhet operacioni i parė total i fytyrės

Go down  Message [Page 1 of 1]

Nė spitalin “Vall D'Hebron” tė Barcelonės ka ndodhur njė mrekulli pas 22 orėve operacion ku morėn pjesė 30 specialistė tė ndryshem.
Nė datėn 20 mars u krye me sukses transplanti i parė total i fytyrės nė botė. Pacienti i ri i operacionit delikat ishte dėmtuar nė fytrė pas njė aksidenti me makinė dhe merrte fryme me shumė vėshtirėsi. Ai gjithashtu nuk fliste.

“Shumė shpejt edhe mund tė nisė tė qeshė”, shprehen mjekėt. Nė operacionin 22 orėsh ėshtė ndryshuar hunda, tė gjithė dhėmbėt, buzėt, balli, muskujt e fytyrės, faqet dhe disa pjesė tė tjera tė fytyrės. Gjatė operacionit janė pėrdorur pjesėt e fytyrės sė njė donatori.

Familjarėt e fjalit thonė se ka gjėra tė pėrbashkėta mes kėsaj fytyre dhe tė parės. Ndėrkohė, i riu ka parė fytyrėn e re pas transplantit dhe ai ėshtė shprehur i qetė dhe i kėnaqur


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum