Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Facebook, hakersi rus vjedh 1.5 milionė llogari

Facebook, hakersi rus vjedh 1.5 milionė llogari

Go down  Message [Page 1 of 1]

Njė hakers rus i quajtur “Kirllos” ka arritur tė hyjė nė bazėn e tė dhėnave tė rrjetit Facebook duke vjedhur 1.5 milionė profile tė cilat i ka nxjerrė nė shitje.
Pasi ka arritur qė tė penetrojė me sukses brendėsi tė serverave ai vodhi profilet duke i nxjerrė nė shitje me njė cmim tė kripur. Deri tani ka arritur tė shesė 700 mijė prej tyre. Kėto profile mund t’u jenė shitur keqbėrėsve tė tjerė, tė cilėt mund t’i pėrdorin pėr transferta parash apo pėr sulme tė tjera ndaj blogut tė famshėm.

Nėse bėjmė njė llogari tė thjeshtė, hakersi rus ka nė dorė 1 nė 300 profile. Shitja e 1000 profileve me mė pak se 10 kontakte ėshtė bėrė pėr 25 dollarė, ndėrsa kontaktet me njė numėr mė tė madh miqsh janė shitur mė shtrenjtė. Sipas sistemit tė sigurisė, Symantec, profilet e pėrdoruesve shiten nė tregun e zi pėr 1-20 dollarė.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum