Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Del nga burgu, blen ish-qeline

Del nga burgu, blen ish-qeline

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Del nga burgu, blen ish-qeline on Thu Apr 29, 2010 4:57 pm

Nje ish-i burgosur australian e ka dashur qeline e tij aq shume, saqe tani ka vendosur ta ...bleje. Graeme Alford, qe kaloi disa vjet ne ish-burgun Pentridge per pervetesim fondesh dhe grabitje me arme ne vitet '70-te, do te bleje ish-qeline e tij me numer 43, pasi burgu do te restaurohet si qender tregtare, njoftoi sot media vendase. Pentridge, nje nga burgjet me te njohura australiane, ku u krye edhe varja e fundit ne vend do te kthehet ne nje qender tregtare vererash, ku do te vendosen verera te rralla me nje vlere prej 45 milione dollaresh amerikane. Alford ishte avokat, por dashuria per kumarin dhe pijen e futi ne borxhe te bastexhinjte, te cilat e detyruan te vidhte fondet e nje trusti dhe te merrte pjese ne grabitjen me arme te nje banke. Pas daljes nga burgu ne vitet 1980, Alford e ndryshoi teresisht stilin e tij te jeteses, duke hequr dore nga pija, ndersa te filloi te merrej me shkrime librash dhe nisi nje karriere te re si orator.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum