Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » top kuriozitetet

top kuriozitetet

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 top kuriozitetet on Thu Apr 29, 2010 7:12 pm

Gruaja jotifoze
Nje grua qe shoqeronte rregullisht burrin e saj neper ndeshjet e futbollit ngaqe nuk i pelqente futbolli, punonte me shtiza gjate ndeshjes. Brenda nje periudhe rekord ajo ka arritur te thurre nje shall te gjate 18 metra dhe ka premtuar se do te vazhdoje misionin e e saj derisa me kete shall te persjkoje gjithe stadiumin. E vecanta eshte se kur tifozet kishin ftohte gjate ndeshjet e perdornin kete shall per tu ngrohur

Foshnja 250 grameshe

Doktoret ne Firence te Italise thone se nje foshnje, qe kur lindi ne shkurt te ketij viti, peshonte me pak se nje shishe e vogel koka-kole, do te mund te kete nje jete normale.

Vajza e vogel, te ciles doktoret dhe infermieret i vune me perkedheli emrin ”Perla”, peshonte vetem 285 grame kur lindi.

Doktoret e spitalit Careggi te Firences thane se foshnja qe lindi tre muaj para kohe ishte aq e vogel saqe mund ta mbaje ne pellembe. Pas lindjes, Perlen e vune ne nje inkubator dhe e ushqyen me nje pikatore fare te vogel, qe u be posacerisht, sepse ato qe ishin ne dispozicion ishin shume te medha per te.

Doktoret e spitalit thone se Perla eshte bebja me e lehte, qe ka arritur te mbijetoje ndonjehere, pas lindjes. Ata thone gjithashtu se pavaresisht nga trupi i saj i vockel, Perla gjithmone kishte vepruar si nje bebe krejtesisht normale.

Foshnja e gezueshme peshon tani plot dy kilograme

Femija Me i Zgjuar ne Bote

Femija amerikam Michael Kimi nga Pensakola e Florides,eshte me inteligjenti ne rruzullin tokesor.Si 6 vjeēar mbaroi shkollimin e larte.Dhe si 10 vjeēar mbrojti tezen e doktoratures

Gjyshja denohet te qepe pulovra per ate qe grabiti

Njė gjyshe 89-vjeēare qė shpoi gomat e tė gjitha makinave nė lagjen e saj, ėshtė dėnuar tė qepė me shtiza pulovra pėr viktimat e saj. Heidi Kohl u arrestua pas dėmit tė shkaktuar nė Rockenhausen, nė Gjermaninė perėndimore. Ajo thotė se nė rrugėn para shtėpisė sė saj parkoheshin aq shumė makina, sa nuk ishte vend i sigurt pėr banorėt. Ajo duhet medoemos tė vepronte duke marrė masa. Ajo ēau gomat e dhjetave makinave, duke menduar se ky fakt do t’i detyronte ata tė mos parkonin atje. Por dikush e pa dhe ajo u dėnua me gjobė. Pėr arsye se nuk kishte para tė paguante gomat, gjykatėsi vendosi pėr pulovrat.


Dentisti grabit protezat se klientja nuk i dha parate


Njė dentist gjermane hyri nė shtėpinė e njė klienteje dhe i mori dy ura dentare nga goja, sepse ajo nuk i kishte paguar faturėn. Dentisti nga qyteti bavarian, Neu-Ulm po hetohet pėr sulm dhe grabitje, pasi shkoi nė shtėpinė e klientes me instrumentet mjekėsore pėr tė kryer kirurgjinė e padėshiruar. Sipas policisė, dentisti trokiti nė derėn e 35-vjeēares dhe pa i thėnė asnjė fjalė e detyroi tė shkojė nė dhomėn e ndenjes dhe i lidhi duart. Mė pas e detyroi tė hapė gojėn e i mori protezat qė kishin kushtuar 320 paund.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum