Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Roboti, ndėrhyrje kirurgjikale nė zemėr

Roboti, ndėrhyrje kirurgjikale nė zemėr

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Roboti, ndėrhyrje kirurgjikale nė zemėr on Fri Apr 30, 2010 5:40 pm

Njė operacion kardiak i paprecedent do tė kryhet pranė Glenfield Hospital tė Leicester nė Britaninė e Madhe.
Nė sallėn e operimit do tė jetė njė robot i komanduar nga njė kirurg.

Sipas njė komunikate tė zyrtare, roboti i prodhuar nė New Jersey, do tė operojė njė pacientė mė ērregullim tė ritmit kardiak.

Kirurgu do tė kryejė operacionin nga jashtė sallės nėpėrmjet kompjuterit.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum