Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Fizikanti Hawking ēudit njerėzit me pushtimin nga UFO-t

Fizikanti Hawking ēudit njerėzit me pushtimin nga UFO-t

Go down  Message [Page 1 of 1]

"Jashtėtokėsorėt mund tė ekzistojnė, por njeriu duhet tė qėndrojė larg tyre", u shpreh astrofizikanti anglez Stephen Hawking, i njohur ndryshe si Ajnshtajni i ditėve tė sotme.
"Nėse jashtėtokėsorėt do tė na vizitonin, kjo do tė sillte rezultate mė tė rėndėsishme se vizita e Kristofor Kolombit nė Amerikė", tha Hawking nė njė program tė filluar dje nė kanalin Discovery.

Duke na paralajmėruar se njė vizitė e tillė mund tė jetė e rrezikshme, shkencėtari i njohur u shpreh me kėta fjalė:

“Jashtėtokėsorėt evolucionistė mund tė marrin nėn kontroll planetin mė tė afėrt dhe tė projektojnė krijimin e kolonive aty. Nėse do ta pranojmė ekzistencėn e jashtėtokėsorėve”, u shpreh Hawking, “do tė ishte mė e rėndėsishme tė dihej se kujt i pėrngjasojnė ato.”

Pėr t’i dhėnė njė mesazh paqeje jashtėtokėsorėve tė paramenduar, Zyra e Hapėsirės dhe Aeronautikės Ndėrkombėtare nė SHBA (NASA) dy vite mė parė vendosi pėr t’u dėgjuar nė hapėsirė kėngėn e grupit Beatles “Across the Univers”. Nė vitin 2439 kėnga do tė arrijė nė zonėn Polaris. 68 vjeēari Hawking njihet me studimet e tij nė fushėn e universit dhe forcės sė rėndesės.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum