Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Krijohen bateritė “pafundėsisht” tė rikarikueshme

Krijohen bateritė “pafundėsisht” tė rikarikueshme

Go down  Message [Page 1 of 1]

Uashington - Shkencėtarėt e Drexel University, nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės ia kanė dalė mbanė tė prodhojnė bateri tė pashtershme.
Fjala ėshtė pėr ultrakapacitorė, bateri qė mund tė rikarikohen me mijėra herė nė njė gjatėsi kohore tė shkurtėr.

Problemi mekanizmave tė tillė, deri mė sot, ishte sasia e vogėl e energjisė se magazinuar, ndėrsa tani shkencėtarėt kanė zbuluar mėnyrėn pėr tė trefishuar efiēencėn falė njė sistemi tė ngjashėm mė atė tė pėrdorur pėr realizimin e ēipėve.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum