Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Microsoft shet mė shumė se 90 milionė kopje tė Windows 7

Microsoft shet mė shumė se 90 milionė kopje tė Windows 7

Go down  Message [Page 1 of 1]

Microsoft thotė se shitjet e sistemit tė tij tė fundit tė shfrytėzimit kanė kapur 90 milionė nė mė pak se gjashtė muaj.

Microsoft ka shpallur se ai ka shitur 90 milionė kopje tė Windows 7 qė prej lėshimit tė tij prodhuesve tė kompjuterėve nė Korrik. Sistemi i shfrytėzimit, i cili doli nė shitje pėr konsumatorėt nė Tetor, qe shitur mė shumė se 60 milionė kopje nga fundi i Janarit.

Peter Klein, kreu i financave tė Microsoft, dha lajmin gjatė njė prezantimi nė Konferencėn e Medias dhe Telekomit Morgan Stanley nė 2 Mars. Grafikėt nga konsumatorėt e biznesit, sidoqoftė, duken mė pak mbresėlėnėse: zoti Klein pranoi qė ky segment do ende qė tė ngrihet, edhe pse kjo gjė mund tė ulet historikisht nga menaxherėt TI e kujdesshėm nė sektorin e reklamave.

Mbėrritje e paketės sė parė tė shėrbimit (service pack 1) pėr Windows 7 do tė rregullojė njė numėr tė vogėl gabimesh dhe do tė ofrojė disa pėrmirėsime, por do tė jetė si njė mamuze puple pėr bizneset. Pėrditėsimi ka gjasa tė lėshohet dikur kėtė vit.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum