Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Programe/ Tutoriale/ Filma » Download Programe » Bootable USB drive with Windows 7 SOS v.100506 (BASIS)

Bootable USB drive with Windows 7 SOS v.100506 (BASIS)

Go down  Message [Page 1 of 1]

Description: A bootable USB flash drive with Windows 7 SOS v.100506 (BASIS)

Year: 2010
Platform: x86
Language: English + Russian
Tablet: Not required
Size: 240 mb

Install:
1. Any USB flash drive - fleshka, memory card or external USB HDD.
The minimum required size of the boot of the USB device - 4 GB.
2. Distribution of Windows 7 on a CD-ROM or hard drive

Self-extracting archive, double-click it to start
USB-SOS-WINDOWS7-v100506.exe,
After unpacking the DOS-box appears, follow its instructions.

select the boot from your USB drive will see the menu:
Loading from your winchester (disk C:)
Setup Windows 7 7601.16537 x86-x64 RU SP1
Start Acronis True Image and Disk Director Server
Start Hiren `s 10.4 Windows XP RU MINI
Start Memtest86 + v2.01
Start Victoria 3.51
REBOOT

In the menu Hiren `s 10.4 Windows XP RU MINI item was added to Total
c extra. programs - Total Commander, Everest, UltraISO, WinRAR,
DrWeb, Victoria 4.46, and the folder HBCD \ bootsect can restore
boot sector of hard drive under XP or Windows 7 (Vista).
You can record just stick Boot SOS
without WINDOWS 7 - 512 mb or more.

Use Notepad to open the file C: \ USB \ files \ menu.lst
and remove the lines:
------
title Setup Windows 7 7601.16537 x86-x64 RU SP1
find - set-root / bootmgr
chainloader / bootmgr
------
default format (FAT or FAT32), and
skip step up distribution of Windows 7.
In the space USB flash drive create a folder named Temp
and keep it all necessary.

Extras. Information: CRC32 - 75313362
MD5 - 1DC729E4EDC2840FC0F98202A933020C
SHA-1 - 8E713EBA1D9389FBA0704AC66517EDBB435E41C2

[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum