Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Programe/ Tutoriale/ Filma » Download Programe » Bootable USB of XP/Vista/Windows 7

Bootable USB of XP/Vista/Windows 7

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Bootable USB of XP/Vista/Windows 7 on Thu May 06, 2010 7:35 pm

A Software which helps to create bootable USB of XP/Vista/Windows 7 in just few easy steps | 9 MB


Introducing the tool for Installing Windows For Your Netbooks, Notebooks, or desktop from USB Flash Drive.


Instruction.( for Option 1 ONLY other Instruction Inside)

!!!!Set Up Intallation!!!
Note:
*If Required To format with HP Formatter use USB formatter and Donot Bypass the Instruction.
Note: When Formatting Choose NTFS ( this is the Most Important!

1***stall WinSetupFromUSB_0-2-3
2.Follow the Instruction
3.Browse the Source XP cd
4.Click GO. ( note: when making bootable USB! dONT Press or check anything just GO only )
5.Wait until System Process Finished.

*******Before Installation******

!!!!After Finished!!!!
1. Exit the USB.
2. Safety ReMoved!

******Final Installation for Setup*****

!!!Installation to your Netbook/Laptop/Desktop!!!

1. Insert to your Laptop or NetBook USB HUB!
2. In the BOOT SCREEN! bott from CD/DVD?USB. drive
3. Press Enter
***** the Screen will boot Dont Press anything let the program Run for Installation!!!
4. You will see that the System Prompt installing The PART - 1

Let System Continue and Do Not Press Any KEY until It Finished!!

Enjoy

Download

Hotfile
[You must be registered and logged in to see this link.]

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum