Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Facebook dėshiron njė web mė tė menēur

Facebook dėshiron njė web mė tė menēur

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Facebook dėshiron njė web mė tė menēur on Thu May 06, 2010 7:46 pm

Mark Zuckerberg ka shpalosur njė platformė tė ridizjanaur tė Facebook qė to t’i lejojė web faqet tė “personalizojnė eksperiencat” dhe tė “krijojnė”
...njė grafik tė gjerė tė lidhjeve,


“Versioni i ardhshėm i platformės sė Facebook vendos njerėzit nė qendėr tė webit. Ajo ju lejon tė formoni eksperiencat tuaja online dhe t’i bėni ato mė sociale” shpjegoi Zuckerberg.

“Pėr shembull, nėse ju pėlqen njė bend si Pandora, ajo informatė mund tė bėhet pjesė e grafikės kėshtu qė mė vonė kur vizitoni njė faqe koncerti, ajo faqe mund t’ju tregojė kur do tė arrijė bendi afėr zonės suaj. Fuqia e grafikut tė hapur ėshtė se ndihmon nė krijimin e njė webi mė tė menēur mė tė personalizuar, qė bėhet mė i mirė me secilin veprim”.

Sipas Zuckerberg, e ardhmja e webit do tė mbushet me njė term tė quajtur “eksperienca tė personalizuara”, qė ėshtė edhe arsyeja pse kompania ka qenė duke bashkėpunuar me tre partnerė tė para-zgjedhur: Microsoft (Docs), Yelp dhe Pandora.

“Kjo ju ofron njė shikim tė vogėl drejt sė ardhmes qė po ju pret, nė tė cilėn mund tė kyēeni pa pasur nevojė tė kyēeni pėrsėri apo tė lidheni. Pėr shembull, tani nėse jeni tė kyēur nė Facebook dhe shkoni tek Pandora pėr herė tė parė, ajo menjėherė mund tė fillojė tė lėshojė kėngė nga bende qė ju keni pėlqyer anembanė webit”.

“Dhe gjersa ju po dėgjoni muzikė, ajo mund t’iu tregojė miq qė gjithashtu pėlqejnė tė njėjtėn kėngė si ju, dhe ju mė pas mund tė klikoni dhe tė shihni muzikėn tjetėr qė e pėlqejnė ata”.

Gjatė ditės sė mėrkurė kur u prezantuan ndryshimet e reja nė Facebook, u paralajmėruan edhe disa ndryshime nė privatėsi tė cilat dikė do ta bėjnė nervoz. Padyshim qė lejimi i disa faqeve tė caktuara tė faqes sė tretė pėr tė pasur qasje nė informatat personale tė pėrdoruesve mund tė jetė diēka problematike.

Gjithashtu Facebook ka paralajmėruar edhe kėrkimin nė kohė reale nė faqe tė dorės sė tretė, ngjashėm sikurse shėrbimi i Twitter. Facebook ka paralajmėruar se postimet publike tė pėrdoruesve do tė ofrohen nė faqe kėrkuese si Google dhe Bing

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum