Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Kinezėt kopjotjnė IPAD

Kinezėt kopjotjnė IPAD

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Kinezėt kopjotjnė IPAD on Thu May 06, 2010 8:07 pm

Vetėm 3 javė pas daljes oficiale nė shitje tė Ipad, ai fitoi binjakun e parė nga falsifikatorėt Kinez.

Nė dyqanet nė Kinė mund tė blihet edhe njė IPAD fals. Por nuk ėshtė edhe aq i keq sepse ka edhe disa pėrparėsi nėse e krahasojmė me produktin origjinal nga Apple.

Versioni Kinez ka njė monitor pak mė tė madh nga ai origjinal, punon me versionin mė tė ri tė sistemit operativ tė Microsoft-it (Windows 7), si dhe ka njė cmim mė tė lirė, vetėm 400$.

Ky Ipad ka njė procesor nga Intel, Atom N450, i cili punon nė njė takt prej 1.66 GHz, ka Hard Disk prej 250 GB dhe 2 GB RAM. Sė shpejti priten edhe modele te reja kineze, tė cilat do tė jenė edhe mė tė fuqishėm.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum