Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » Kreshnik Qato mbron titullin kampion

Kreshnik Qato mbron titullin kampion

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Kreshnik Qato mbron titullin kampion on Thu May 06, 2010 8:40 pm

Kampioni botėror i versionit WBF Kreshnik Qato – “Eagle” – Shqiponja – ka mbrojtur titullin sonte nė Tiranė duke mposhtur argjentinasin Esteban Ponse i cili kishte udhėtuar nga Argjentina pėr tė sfiduar shqiptarin Kreshnik Qato.
Me vendim unanim tė tė tre gjyqtarėve mbetet nė fuqi Kampion botėrorė i versionin WBF Kampion Kreshnik Qato.

Deklaratat:

Promotori Ylli Ndroqi tha se ėshtė i kėnaqur me ndeshjen qė ka zhvilluar Qato dhe ka falenderuar gjithė adhuruesit e boksit.

Qato pas pėrfundimit tė ndeshjes deklaroi se ndjehet i lumtur qė ka mbrojtur para shqiptarėve titullin botėrorė pėr tė katėrtėn herė nė versionin WBF. Qato tha se ka ka qenė njė luftė e mirė ndėrsa Qato ka patur detyrė tė qėndroj nė distancė. I pyetur pėr tė ardhmen Qato tha se njėherė “ta gėzojmė kėtė titull sė bashku, ndėrsa pėr tė ardhmen do tė mendojmė nesėr”.

Ėshtė prononcuar edhe e shoqja e Qatos Anila Qato e cila tha se ka qenė nė tension gjatė ndeshjes, mirėpo Anila tha se nuk ka dyshuar dhe se ka patur besim gjithmon tė Qato.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum