Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirë se erdhët në mesin tonë .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » “Skinput”, celulari ne lekuren e dores

“Skinput”, celulari ne lekuren e dores

Go down  Message [Page 1 of 1]

niku

avatar
Admin
Admin
“Skinput” eshte teknologjia me e re celulare qe derivon nga “Touchscreen”.
Tashme butonat e celularit mund te projektohen edhe ne lekuren tone, ndersa mikrofoni mund te montohet ne dore. Chris Harrison, Dan Morris dhe Desney Tan kane krijuar nje “database” te vertete, duke hedhur nje hap te madh teknologjik.

“Skinput funksionon ne menyre te perkryer edhe kur jemi ne levizje”, shprehen kerkuesit, sipas te cileve, kjo shpikje mund te behet shume interesante nese aplikohet edhe ne sistemin gaming 3 dimensional.

View user profile http://wWw.ForumiJone.Net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum