Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Njė burrė shpenzoi 2 milionė euro pėr tė vizituar 814 shtete

Njė burrė shpenzoi 2 milionė euro pėr tė vizituar 814 shtete

Go down  Message [Page 1 of 1]

Charles Veley (44 vjeēar) nga San Francisco vizitoi 192 shtete anėtare tė OKB-sė, plus 814 prej 817 shteteve tė botės. Pėr rrugėtimin e tij ai shpenzoi rreth 2 milionė euro pėr 11 vjet.

Veley, baba i tre fėmijėve mban rekordin pėr vizitat nė shtetet e botės. Ai ka qenė nė 814 ishuj, federata, republika, zona tė ndryshme lufte dhe rajone me kryengritės nė botė.

Edhe pse ka kaluar 2.477.284 kilometra, nuk e ka ndėrmend tė ndalet.

“Dėshiroj tė shkoj kudo”, tha ish piloti i cili u pasurua nė vitet e 90-ta me filmat e shitur nė internet. Tash ka faqen e internetit “Most Travelled People”. 10.000 anėtarėt e kėsaj faqe votojnė se cilin shtet duhet ta vizitojė ai.

Pėr tė dėshmuar se ka qenė nė njė shtet tė caktuar ai publikon fotografitė, njė kopje tė vulės nė pasaportė dhe llogarinė e kartės sė kreditit.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum