Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Ndalohet te perdore telefona mobile per pese vjet

Ndalohet te perdore telefona mobile per pese vjet

Go down  Message [Page 1 of 1]


Njė burrė ėshtė ndalur tė ketė njė telefon mobil apo kartė SIM pėr pesė vjet, sepse ai vazhdimisht kryen telefonata urgjence false (999). Barry Docherty, 24 vjeē, i ėshtė dhėnė njė ...
.. urdhėr pėr sjellje anti-shoqėrore pasi ai refuzoi tė ndalonte sė devijuari punonjėsit e urgjencės pėr tė tėrhequr vėmendje te vetja.
Vjeshtėn e shkuar, Docherty, nga Jorku, u burgos pėr kryerjen e 50 telefonatave pa zė nė dhomėn e kontrollit tė policisė brenda njė ore.

ASBO e ndalon atė nga kontaktimi i ēdo numri urgjence apo formimi i 999, vetėm nėse ėshtė njė urgjencė reale.

Ai ėshtė ndaluar gjithashtu tė ketė nė posedim telefon mobil apo kartė SIM qė mund tė pėrdoret nė ndonjė pajisje elektronike.

Nėse ai thyen urdhrin mund tė burgoset.

Njė zėdhėnėse e Policisė sė Jorkshirit Verior tha: “Jemi tė kėnaqur me rezultatin e sotėm, urdhri dėrgon njė paralajmėrim tė qartė pėr pasojat e harxhimit sė koti tė kohės sė shėrbimit tė urgjencave.”


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum