Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Britani, 18 vjeēari shqiptar sfidon “Google”

Britani, 18 vjeēari shqiptar sfidon “Google”

Go down  Message [Page 1 of 1]


Nėse do tė dėgjonim se dikush po tenton tė konkurojė motorin kėrkues nė internet “Google”, mbase do ta komentonim kėtė lajm jo me shumė optimizėn duke shprehur skepticizėm.

Por nė rastin e njė 18 vjecari shqiptar nė Britaninė e Madhe nuk ka aspak vend pėr dyshime. Marsel Gashi ka marrė pėrsipėr tė konkurojė “Google”, duke tėrhequr vėmendjen e investitorėve amerikanė dhe holandezė tė cilėt i kanė vėnė nė dispozicion 6 milion dollar pėr zgjerimin e projektit tė tij.

I riu shqiptar ėshtė themeluesi motorit tė kėrkimit Timmp.com qė ofron 130 miliard faqe me tė dhėna tė cilave ēdo ditė i shtohen nga 3 milion faqe tė reja.

“Jam shumė i lumtur qė ky projekt i imi ka gjetur mbėshtetjen e disa investitorėve tė cilėt besojnė tek unė dhe ky projekt”, thotė Gashi nė njė prononcim pėr Top-Channel.

Agjencia e lajmeve ekonomike “Bloomberg” e vlerėson projektin e shqiptarit si njė prej motorėve tė kėrkimit mė tė rėndėsishėm qė ka shumė se cfarė tė ofrojė pėr pėrdoruesit.

Gjeniu shqiptar i elektronikės ndjek studimet nė shkollė tė mesme dhe jeton nė qytetin e Leiēesterit nė tė cilin familja e tij u vendos si emigrantė kur ai ishte 8 vjeē.

Qė kur ishte 14 vjeē Marsel Gashi hapi njė faqe interneti ku shiste orendi shtėpiake nga e cila ēdo javė fitonte 3 mijė paund. Kėtė biznes ai do ta shiste pėr shumėn prej 100 mijė paundėsh.

Ai ėshtė edhe autor i njė libri me titull “Dream Less Ėin More” (Ėndėrro pak fito shumė”), nėpėrmjet tė cilit kėrkon tė inspirojė tė rinjtė nė vėshtirėsi ekonomike.

Gashi e komenton kėtė libėr si sekretin pėr tė luftuar reēesionin dhe se si nė kohė tė vėshtira ekonomike mund tė ndėrtosh biznese tė suksesshme.

Marsel Gashi themeloi kompaninė e tij tė parė me emėr “Solution Media” qė kur ishte 14 vjeē.

Njė vit mė vonė ai fitoni njė konkurs pėr tė drejtuar njė program radiofonik nė njė radio lokale, ku mė pas programi i tij do tė arrinte njė audiencė prej 270,000 dėgjuesish.

E nėse qindra mijėra 18 vjeēarė nė Britaninė e Madhe nuk e dinė ende se cfarė do tė ndodhė me tė ardhmen e tyre, pėr Marsel Gashin ky ėshtė njė kapitull i mbyllur pasi idetė e tij tashmė janė kthyer nė njė sukses tė vėrtetė qė vlejnė miliona paund.

View user profile http://www.forumijone.net
Ky po Qe ja vlen per te vene lajme
Sa me behet qefi per kete
Bravo njeri ! Vec Vashdo ! PRoud To bE AlBaNiaN


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum