Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » 7 arsyet pėr tė braktisur Facebook

7 arsyet pėr tė braktisur Facebook

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 7 arsyet pėr tė braktisur Facebook on Fri May 28, 2010 9:33 pm


Tė braktisėsh Facebook-un ėshtė po aq e vėshtirė sa tė lesh edhe duhanin. Sipas njė levizjeje kundėr Facebook tė quajtur 'QuitFacebookDay.com', nė 31 maj ėshtė caktuar data pėr t'u larguar nga Facebook dhe tė gjithė ata qė do tė tregojnė kėtė iniciativė do tė shfaqin hapur kundėrshtinė e tyre pėr mėnyrėn se si pėrhapen dhe trajtohen tė dhėnat e tyre personale.
Ndėrkohė themeluesi Mark Zuckerberg ka kėrkuar ndjesė pėr politikėn e privatėsisė nė Facebook. Nė njė artikull nė "Washington Post", Zuckerberg ka pranuar se janė bėrė shumė gabime.

Nga ana tjetėr 'QuitFacebookDay.com' liston edhe 7 arsyet se pėrse duhet braktisur Facebook.

1. Privatėsia, njė cėshtje qė nuk ėshtė trajtuar me seriozitet.
2.Facebook, njė botė qė nuk ėshtė e jona
3. Komentet e lėna te fotot dhe videot lexohen nga shumėkush duke krijuar hapėsira pėr keqkuptime
4. Nė Facebook mund te memorizohen tė dhėnat e pagesave apo transaksioneve qė kryhen nė faqe.
5.Tradhėtohemi edhe nga miqtė tanė, tė cilėt mund tė shohin, marrin dhe pėrvetėsojnė tė dhėnat tona.
6.Motorrėt e kėrkimit tė Facebook, dinė shumė rreth nesh.
7. Edhe nėse vendosim tė largohemi, e kemi tė vėshtirė ta bėjmė totalisht sepse disa tė dhėna, foto apo video tė ndara me miqtė tanė do tė vijojnė tė jenė ende nė qarkullim.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum