Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » “Facebook” do ketė 3 rrathė sigurie pėr privatėsinė

“Facebook” do ketė 3 rrathė sigurie pėr privatėsinė

Go down  Message [Page 1 of 1]

Kjo masė sigurie do aplikohet pas pak ditėsh nė njė datė qė nuk ėshtė pėrcaktuar end
fb-privatesi Teksa sulmet kundrejt "Facebook" po rriten pėr shkak tė cėshtjes sė privatėsisė, kompania e drejtuar nga Mark Zuckerberg ka vendosur tė marrė masa pėr tė parandaluar censurėn. Sipas projektit mė tė fundit, rrjeti i famshėm shoqėror do tė aplikojė tre rrathė sigurie. Rrethi i parė do lejojė qė tė shikojnė informacionet personale vetėm njerėzit qė tė njohin, i dyti lejon qė tė shikojnė tė dhėnat e tua, tė njohurit e miqve tė tu dhe i treti lejon qė hyjnė tek tė dhėnat private tė gjithė anetarėt e "Facebook". Kjo masė sigurie do aplikohet pas pak ditėsh nė njė datė qė nuk ėshtė pėrcaktuar ende. Mbi tė gjitha, presioni ndaj "Facebook" ka pasur nga Kongresi Amerikan dhe Bashkimi Europian qe janė vėnė nė lėvizje pėr tė paralajmėruar rrjetin e famshėm. Kurse nga ana tjetėr, "QuitFacebookDay.com" vazhdon tė thithė fansa nga e gjithė bota, tė cilėt synojnė mbylljen e "Facebook" pikėrisht pėr dhunimin e privatėsisė.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum