Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Virusi kompjuterik mund tė infektojė edhe njeriun

Virusi kompjuterik mund tė infektojė edhe njeriun

Go down  Message [Page 1 of 1]

Shkencėtari britanik, Marck Gayson pohon se njeriu i parė ėshtė infektuar me virusin kompjuterik pasi e ka infektuar ēipin elektronik...
...qė e ka futur nė dorė tė vet. Ky shkencėtar i Universitetit tė Readingut, ka thėnė se aparatura e vogėl ėshtė programuar me virus qė mund tė bartet nė sisteme tjera elektronike me tė cilat bie nė kontakt.
Sipas tij. Po ashtu secili ēip mund edhe tė infektohet nga sistemet e tjera tė infektuara, gjė qė, fatkeqėsisht hap mundėsinė qė nė tė ardhmen aparatet e avancuara mjekėsore, siē ėshtė pajsmejkeri, ta zėmė, tė shndėrrohet nė shėnjestėr tė sajber sulmeve.
Teknologjia e implatantėve ėshtė bėrė e dukuri e zakonshme nė SHBA, ku me anė tė skenimit tė byzylykut nė dorė mund tė lexohet historia mjekėsore e pacientit.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum