Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Samsung Wave me virus

Samsung Wave me virus

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Samsung Wave me virus on Thu Jun 10, 2010 1:06 pm


Njė pjesė e pronarėve tė celularit Wave tė Samsung, sė bashku me harduer tė fuqishėm, kanė marrė edhe kartelėn e memories tė infektuar me virus.
Njė pjesė e caktuar e blerėsve tė telefonit tė menēur S8500 Wave tė Samsung, sė bashku me pajisjen me ekran tė shkėlqyeshėm dhe harduerin e fuqishėm, kanė marrė edhe disa mundėsi tė padėshiruara. Bėhet fjalė pėr virusin Win32/Heur, i cili gjendet nė formė tė dosjes slmvsrv.exe nė kartelėn microSD prej njė gigabajt tė shitur sė bashku me tė.
Me lidhjen e celularit me kompjuter me sistem operativ Windows virusi automatikisht e infekton atė, nė rastet kur pėrdoruesi nuk ka mbrojtje adekuate kundėr viruseve dhe mban opsionin e kyēur Autorun. Virusi mė tutje vazhdon shpėrndarjen e vet me infektimin e memorieve USB, kartelave tė memories dhe medieve tjera qė pėrdoruesi shfrytėzon.
Samsung ėshtė nė dijeni me kėtė lėshim dhe thekson se me kėtė virus ėshtė kapluar vetėm dėrgesa e parė e pajisjeve pėr tregun gjerman.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum