Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Roboti qe kercen Breakdance!

Roboti qe kercen Breakdance!

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Roboti qe kercen Breakdance! on Mon Jun 21, 2010 6:18 pm

Teknologjia ka perparuar shume,e sidomos ne shekullin 21.Gjdo dite po behen shpikje e zbulime te medha por per disa shkencetare shpikja e robotit ka qene revolucion ne historine e njerezimit.
Kete artikull ja kemi kushtuar nje roboti qe eshte i programuar te kerceje Breakdance.
Ky robot eshte emeruar Man Oi dhe eshte dizajnuar nga Kyosho.
Man Oi bene gati te gjitha levizjet qe i ben nje valltar profesionist i breakdance.
Video e tij ne youtube ka mahnitur shikuesit dhe tanime ky robot ka krijuar shume fansa .
Ne vijim do paraqesim videon e tij qe edhe ju ta shikoni dhe te kenaqeni me levizjet e ketij roboti:_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum