Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Gjeniu 14-vjeēar nė Universitetin e Cambridget

Gjeniu 14-vjeēar nė Universitetin e Cambridget

Go down  Message [Page 1 of 1]

Gjeniu i matematikės, Arran Fernandez, i cili ka vetėm 14-vjet, i ėshtė ofruar njė vend nė Universitetin e famshėm tė Cambridget. Nėse e pranon kėtė ofertė, Arran do tė bėhet studenti mė i ri nė kėtė universitet nė 230 vitet e fundit.

Arran, i cili jeton bashkė me babanė e tij nė Surrey tė Britanisė sė Madhe, ėshtė treguar shumė i suksesshėm nė testin e vitit tė kaluar. I ka mbetur vetėm edhe provimi i fizikės, tė cilin po ashtu synon tė kalojė me notėn mė tė lartė.

Ky test zakonisht ėshtė i dedikuar pėr 18-vjeēarėt, mirėpo gjeniu i vogėl ėshtė pėrgatitur nė shtėpinė e tij – dhe ka dėshmuar se bėhet fjalė pėr njė gjeni tė vėrtetė.

Babai i tij, Neil Fernandez ėshtė krenar me tė birin dhe mezi pret qė ai, pas William Pittit, i cili po ashtu kishte filluar studimet nė moshėn 14-vjeēe, nė vitin e largėt 1773, tė behet i diplomuari mė i ri nė Cambridge.

Ai po ashtu shpreson se i biri i tij njė ditė do tė bėhet kryeministėr, mu siē ishte bėrė edhe Pitt.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum