Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Fėmija mė i vogėl nė botė 56 cm dhe 3 kg

Fėmija mė i vogėl nė botė 56 cm dhe 3 kg

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Fėmija mė i vogėl nė botė 56 cm dhe 3 kg on Thu Jun 24, 2010 5:30 pm

Eshtė vetėm 2 vjeē, por ka njė gjatėsi dhe peshon aq sa njė i sapolindur: 56 centimetra, 3 kg e 4 gramė.
Charlotte Garside jeton nė njė qytet tė vogėl bregdetar afėr Hullit nė Britaninė e Madhe, me prindėrit Scott e Emma, si dhe me tre vėllezėrit, tė cilėt janė krejt normalė.
Ndėrsa ajo vuan nga njė formė e rallė nanizmi, me tė cilin pėrballen qindra persona nė tė gjithė botėn. Ushqehet me njė sondė gatrite 11 orė nė ditė, sepse nuk arrin tė ha e as tė tresė ushqimin.
Dy ditė nė javė, prindėrit e shoqėrojnė nė njė azil privat. Luan me kukullat si ēdo fėmijė i moshės sė saj, vetėm se nė kėtė rast, ato janė ndonjėherė mė tė mėdha se ajo…
Mjekėt nuk e dinė sesa mund tė mbijetojė, sepse kjo sėmundje nuk lejon tė bėhen parashikime, pasi ndryshon nga njeriu nė njeri.
“Charlote mund tė jetė edhe e vetmja vajzė nė botė qė vuan nga ku shqetėsim”, ėshtė e bindur e ėma, 28-vjecare. Nė lindjen e saj, qė erdhi 4 javė pėrpara kohe, Charlotte peshonte mė pak se 500 gramė.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum