Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Macja e parė bionike

Macja e parė bionike

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Macja e parė bionike on Sat Jun 26, 2010 10:06 pm

Macja e parė nė botė qė po ecėn tėrėsisht me proteza nė kėmbėt e pasme, quhet Oscar.
Pas njė sėmundjeje qė e detyroi tė humbiste dy kėmbėt, felini i zi i ėshtė nėnshtruar operacionit kirurgjikal tė veterinerisė “Surrey” nė Britaninė e Madhe.

Kėmbėt janė realizuar me anė tė bioinxhinierisė qė limitojnė mėnyrėn nė tė cilėn kockat rriten gradualisht. Operacioni u udhėhoq nga veterineri Noel Fitzpatrick dhe u ndoq nga BBC qė do realizojė njė dokumentar.
Protezėn e ka ndėrtuar njė ekip nga “University College London”.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum