Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Pėr njė milion dollarė blijeni njė fshat

Pėr njė milion dollarė blijeni njė fshat

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Pėr njė milion dollarė blijeni njė fshat on Sat Jun 26, 2010 10:08 pm

Njė fshat nė Zelandėn e re po shitet, ndėrsa pronari i ardhshėm do tė fitojė nė kėtė pako 18 shtėpi, 40 banorė, stacionin hekurudhor, njė pub, shkollėn dhe ndėrtesėn e komunės.

Fshati Otir gjendet nė bregun jugor tė ishullit, rreth 80 kilometra larg Greymouthit, ndėrsa pronarėt e deritashėm, Bill dhe Christine Hennah, thonė se mė nuk kanė energji ta udhėheqin kėtė vend, i cili shtrihet nė njė sipėrfaqe prej 20 kilometrash.
Ata e blenė fshatin mė 1998 pėr 80 mijė dollarė tė Zelandės sė Re, ndėrsa tash e shesin pėr njė milionė dollarė tė Zelandės sė Re.
“Duhet dikush qė ėshtė i gatshėm ta ripėrtėrijė fshatin. Ne nuk kemi mė fuqi tė drejtojmė hotelin dhe ta mbajmė Otirin”, tha ēifti pėr njė gazetė tė Zelandės sė Re.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum