Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » Goli “fantazmė” i Anglisė, gjermanėt: U shpagua padrejtėsia

Goli “fantazmė” i Anglisė, gjermanėt: U shpagua padrejtėsia

Go down  Message [Page 1 of 1]

[You must be registered and logged in to see this image.]
“Faleminderit Zot i futbollit” titullohet shkrimi nė gazetėn mė tė madhe gjermane pas fitores sė Gjermanisė kundėr Anglisė, me rezultat 4:1, mė i larti nė 16 ndeshjet e fundit midis dy skuadrave. “Pas 44 vjetėsh, goli i Uemblit mė nė fund u barazua. Tash, anglezėt e dinė se si jemi ndjerė ne gjatė kėsaj kohe”, shkruan Bild.
Shumė gazeta gjermane janė pėrqendruar nė golin e Frenk Lampardit, i cili nuk u pranua, megjithėse xhirimet treguan se topi e kishte kaluar vijėn e golit.
Po tė njihej, rezultati do tė barazohej 2:2. Gazetat shkruajnė se kjo ėshtė hakmarrje pėr incidentin e ngjashėm nė finalen e Botėrorit 1966, kur Gjermania ishte ajo qė u dėmtua nė mėnyrė tė njėjtė.
“Na vjen keq. Tash jemi njė me njė”, shkroi Die Welt.
Gazeta Bild, nė faqe tė parė, i ka nxjerrė fotografitė e incidenteve tė vitit 1966 dhe 2010.
“Kjo ishte hakmarrje pėr Uemblin”, shkruan e pėrditshmja Berliner Kurier.
“Dyzetekatėr vjet pas finales nė Londėr, kjo ėshtė koha kur Anglia po qan pėr vendimin e gabuar tė referit”, shkruan gazeta e Berlinit.
Megjithatė, gazeta Bild u ka ofruar degėn e ullirit futbolldashėsve anglezė, tė cilėt 44 vjet betoheshin se goli i anglezit Geoff Hurst nė vitin 1966 ishte i rregullt.
“Ne padyshim pranojmė se ky ishte gol. Juve ju plaēkitėn. Por ,ju lutem, a do tė pranoni tash edhe ju se goli juaj nė Uembli nuk ishte gol?”, shtoi Bild.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net
“Goli” i Anglisė me Gjermaninė, gjyqtari sheh videon: O zot ēfarė kam anuluar!
Arbitri Jorge Larrionda, nga Uruguaji, i cili drejtoi dje ndeshjen Gjermani-Angli, ka mbetur i shastisur dhe ka pranuar gjithė fajin, pas ka parė imazhet filmike tė golit britanik tė cilin nuk ia llogariti skuadrės sė drejtuar nga Fabio Kapelo.
“O Zot, ēfarė goli kam anulluar”, kėto kanė qenė fjalėt e vetme tė gjyqtarit uruguajan, pasi ėshtė ballafaquar me videot qė tregojnė se topi kishte kaluar dukshėm vijėn fatale.
Gjyqtari kryesor i ndeshjes, mėsohet se ka fajėsuar kolegun e tij anėsor tė krahut tė majtė, i cili duhej ta kishte konstatuar nė kohė golin dhe menjėherė tė kishtė sinjalizuar me ngritjen e flamurit.
Ajo qė ndodhi ishte se gjyqtari anėsor, ishte disi pėrpara nė drejtim tė fushės, por megjithatė nė momentin kur topi ndodhej brenda portės gjermanė, gjyqtari anėsor besohet se ka qenė nė njė pozicion qė mund ta konstatonte golin, aqsa edhe Kapelo, qė ndodhej nė pankinė nė mesfushė, e pa atė gol dhe nisi te festojė po gjestet e tij u ngrinė nga mosmiratimi i golit prej gjyqtari


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum