Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Diskutime » Thenie » Fjal Te Urta

Fjal Te Urta

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Fjal Te Urta on Sun Mar 14, 2010 8:38 pm

1: Ai qė tė bėrtet shumė, tė del i mirė nė fund.

2: Ai qė martohet herėt dhe ai qė ngrihet herėt janė tė fituar.

3: Ai qė ėshtė shok me tė gjithė, nuk ėshtė shok me asnjė.

4: Ai qė di tė bėjė lajka, di edhe tė shpifė.

5: Asnjeri nuk njihet profet nė vėnd tė vet.

6: Aty ku nuk merr bija, e merr vija.

7: Babai punėtor rrit fėmijė dėmbelė, mėsuesi llafazan nxjerr nxėnės memecė.

8: Borxhliu i keq tė kėrkon paratė ditėn e Bajramit.

9: Budallai kokėn si njeri e ka, por kur flet, e merr vesht se ē'mall ėshtė.

10: Budallai gjen fjalėn, por nuk di se kur e ka gjetur,
ndėrsa i zghuari fjalėn e budallait e fut nė xhep.
Ai qė di me shumtė flet me pak.

Dy gjėrave duhet t'ua dini vlerėn, para se t'ju ikin nga duart: njėra ėshtė shėndeti dhe tjetra ėshtė rinia.

Kur njeriu e kupton qė nuk ėshtė i ditur, ai ka hedhur njė hap drejt diturisė.

Pa shokun e mirė, njeriu nuk i njeh gabimet e veta.

Ju botėn e shikoni, ndėrsa veten tuaj jo! Pėr sa kohė do tė qėndroni brenda kėsaj verbėrie?

Virgjili i tha Dantes tek e shoqėronte pėrgjatė Ferrit...

Njeriu mėson kur ėshtė i ri dhe kupton kur plaket.

Ai qė do tė zihet, zihet edhe me macen. Dardhė e Korēės

Duro sa mund, gėzohu pa fund.

Dhe durimi ka kufi.

Dhisė kur i hanė brirėt, gjen shoqe t'i pėrpjekė.

Asnjėherė mos u kacafyt me derrin. Tė dy do tė bėheni pis dhe kjo e gėzon derrin.

Fjalė popullore argjentinase

Edhe guri pėlcet kur nxehet.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

 » Diskutime » Thenie » Fjal Te Urta

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum