Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » FIFA pranon: Topi i botėrorit ka probleme por...........

FIFA pranon: Topi i botėrorit ka probleme por...........

Go down  Message [Page 1 of 1]

Federata Ndėrkombėtare e Futbollit pranon se diēka mund tė mos jetė nė rregull me topin "Jabulani", me tė cilin po luhet nė Botėrorin 2010, por nuk do tė reagojė nė asnjė problem deri nė fund tė Botėrorit.

Njė pjesė e madhe e futbollistėve e kanė krahasuar “Jabulanin” me njė top tė thjeshtė qė mund tė blihet nė shitore, pėr faktin se ėshtė i paparashikueshėm dhe fluturon nė ajėr shumė lehtė.

Sekretari i pėrgjithshėm i FIFA-s, Jerome Valcke, ka thėnė se FIFA do tė diskutojė pėr kėto probleme me trajnerėt dhe ekipet pas kampionatit, para se tė takohet me menaxherėt e "Adidas"-it qė kanė prodhuar topin.

Portierėt vazhdimisht kanė kritikuar topin, ndėrsa sė fundi ata janė pėrkrahur edhe nga sulmuesit dhe trajnerėt e ekipeve.

Seleksionuesi i Brazilit, Carlos Dunga, ka pasur sherr verbal me Valcken shkaku i topit, pa nisur Kampionati Botėror, duke ftuar komisarėt e FIFA-s qė tė dalin nė terren dhe ta kontrollojnė personalisht topin.

Mbrojtėsi i Danimarkės, Daniel Agger, ka thėnė se topi fluturon nė ajėr sikur tė jetė njė "pirat i dehur", ndėrsa Jabulani mund tė shkaktojė edhe mė shumė probleme gjatė fazės eliminatore qė nisi tė shtunėn, ku ndeshjet do tė vendosen edhe nga penalltitė.

"Topat kanė ndryshuar shumė nė vitet e fundit. Janė bėrė shumė mė tė shpejtė, ndėrsa duke pasur parasysh se kėtu nė Johanesburg po luhet nė lartėsi prej 1700 metrash, atėherė topi ėshtė dukshėm edhe mė i shpejtė", ka thėnė ish-portieri i Gjermanisė, Oliver Kahn. "Pėr kėtė arsye, portierėt po punojnė edhe mė shumė, por nuk besoj se mund ta marrim topin apo lartėsinė si arsyetim".

"Ka shumė biseda pėr stadiumet, infrastrukturėn dhe kjo ėshtė shumė mirė, por fillimisht duhet tė brengosemi pėr topin", ka thėnė portieri i Italisė, Gianluigi Buffon. "Nuk e kuptoj pse nuk kthehemi te versioni i topave bardh e zi, qė kemi luajtur si fėmijė", ka thėnė Buffon.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum