Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Greqia shitet pėr njė euro

Greqia shitet pėr njė euro

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Greqia shitet pėr njė euro on Tue Jun 29, 2010 5:30 pm

Njė gjermanit i lindi njė ide shumė interesante, nė vorbullėn e problemeve me tė cilat po ballafaqohet Greqia dhe zyrtarėt e saj kohėt e fundit.

Nė faqen e popullarizuar pėr blerje nė internet, “eBay”, ai publikoi njė shpallje nė tė cilėn ofron kėtė shtet nė shitje pėr vetėm njė euro. Blerėsve tė mundshėm ua tėrhoqi vėrejtjen se bėhet fjalė pėr “njė shtet tė bankrotuar tė brishtė dhe qė mund tė digjet lehtė”.
Pasi mė “nuk sjell fitime” ai vendosi ta shesė, dhe atė nėpėrmjet “eBay”. Ai mendoi edhe pėr komplikimet eventuale dhe shkroi edhe kėto fjalė: “Nė rast se blerėsi nuk mund t’i paketojė tė gjithė artikujt nė njė vend, nė shkėmbim tė Spanjės dhe Portugalisė atij i dhurohen edhe 200 gramė djathė deleje”.
Nė fund ai shtoi se shet edhe Frankfurt am Main, i cili ka njė ofertues pėr njė euro, pėr dallim nga Greqia e cila ende nuk ka asnjė ofertues.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum