Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Turqia zemėrohet me Google dhe YouTube

Turqia zemėrohet me Google dhe YouTube

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Turqia zemėrohet me Google dhe YouTube on Wed Jun 30, 2010 5:25 pm


Turqia zemėrohet me Google dhe YouTube


Tė zemėruar pėr fyerjet nė internet pėr themeluesin e dashur tė vendit, Turqia ka filluar njė “sulm” kundėr kompanisė Google, duke shtrėnguar qasjen nė YouTube dhe duke ndaluar qasjen publike nė njė sėrė faqesh, qė janė nė pronėsi tė gjigantit softuerik, Google.

Ministri i Komunikimit i Turqisė ka akuzuar gjigantin e internetit se ėshtė duke zhvilluar njė betejė kundėr Turqisė dhe njėkohėsisht duke bėrė dredhi me taksat. Por nė anėn tjetėr, qeveria ndeshet me zemėrimin e gjerė tė publikut dhe sulme nga ana e opozitės pėr kufizimin e lirive, pėr qytetarėt e saj.


Edhe Presidenti ka folur kundėr ndalimit tė faqeve tė internetit - duke pėrdorur llogarinė e tij nė Twitter – pasi qė Turqia kishte kufizuar qasjen nė disa faqe tė Google, mė parė gjatė kėtij muaji.


Polemika rreth kėtij debati ėshtė njė pengesė pėr qeverinė e kryeministrit Rexhep Tajip Erdogan, i cili fitoi besimin pėr kryerjen e reformave demokratike, por i cili tani ėshtė akuzuar pėr vendosjen e Turqisė nė tė njėjtėn klasė me vendet tashmė tė njohura pėr kontrollet e internetit.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum