Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » Qato, nė ring pėr tė mbrojtur titullin e kampionit nė WBF

Qato, nė ring pėr tė mbrojtur titullin e kampionit nė WBF

Go down  Message [Page 1 of 1]

Boks
Boksi i rėndėsishėm zbret sot nė Tiranė. Natyrisht qė dueli mė i spikatur i mbrėmjes ėshtė ai ku Kreshnik Qato do tė mbrojė titullin e kampionit tė botės nė versionin WBF. Nė orėn 20.00, nė ring pėrballė kampionit shqiptar do tė jetė sfidanti argjentinas, Valdemar Ponce (16 fitore, 4 humbje dhe njė barazim). Qato duket i favorizuar nė kėtė pėrballje, jo vetėm prej faktit sepse ka mė shumė eksperiencė, por edhe sepse kundėrshtari i tij nuk ka zhvilluar asnjėherė njė duel prej 12 raundesh, ashtu si parashikohet nė sfidat pėr titujt botėrorė. Pas pėrgatitjeve njėmujore nė Francė, gjatė peshimit zyrtar tė boksierėve gjatė pasdites sė djeshme, 32-vjeēari nga Durrėsi ėshtė shfaqur nė formė pėr tė mbrojtur pėr herė tė katėrt brezin e kampionit. Qato e ka fituar titullin nė WBF nė prill tė vitit 2008, ndėrsa ėshtė i pamposhtur gjatė katėr viteve tė fundit, duke regjistruar 14 fitore radhazi. Mbrėmja nė pallatin e sportit “Asllan Rusi” do tė nisė prej orės 18.00, ku do tė zhvillohen edhe tri duele tė tjera. Pėrveē sfidės sė boksierit kosovar, Shpėtim Shala, me kroatin Josip Jalushiē, nė program ėshtė edhe njė pėrballje pėr titullin WBF International nė kategorinė e rėndė, ku do tė ndeshen hungarezėt Laszlo Hubert e Zoltan Beres. Gjithashtu do tė zhvillohet edhe njė duel femrash, ku australiania Laura Saperstein do tė pėrballet me rumunen Daniela David.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum