Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Televizorė tredimensional pėr profesionistė

Televizorė tredimensional pėr profesionistė

Go down  Message [Page 1 of 1]

Kompania Panasonic ka paralajmėruar njė seri tė televizorėve profesional plazma me teknologjinė e shfaqjes tredimensionale – 3D.
Televizorėt do tė pėrpunohen nė disa dimensione: diagonale ekrani 85 inē, 103 inē dhe 152 inē. Panasonic me rezervė pohon se televizori i tyre 3D me diagonale prej 152 inēėsh ėshtė mė i madhi i llojit tė tij nė botė, e as ne nuk do ta shpallim tė tillė, por jemi tė sigurt se ėshtė njė prej mė tė mėdhenjve.Qė tė gjithė televizorėt kanė rezolucion tė plotė HD (1.920 x 1.080 piksela), kontrast prej 5.000.000:1 e pėrpunim tė ngjyrave prej 30 bitėsh. Prodhuesi veēanėrisht lavdėrohet pėr shpejtėsinė e jashtėzakonshme tė paneleve tė reja tė cilat kanė mundėsuar zbatimin kualitativ tė teknologjisė tredimensionale nė ekrane kaq tė mėdha.Publiku nė shėnjestėr pėr kėto modele janė profesionistėt, qė do tė thotė se ēmimi i kėtyre televizorėve do tė jetė shumė i lartė dhe se ne ‘tė shkretėve’ nuk do tė na bien hise. Panasonic do tė tentojė qė t’ua plasojė kėta televizorė prodhuesve tė simulatorėve 3D, produksionit filmik dhe pėr pėrdorim nė panaire si dhe video demonstrime tė ndryshme.

Nė tė njėjtėn kohė, Panasonic ka paraqitur edhe linjėn e re tė televizorėve LCD pėr pėrdorim afarist, mirėpo kėta televizorė nuk dallohen pėr performansat jashtėzakonisht tė mira, por me mundėsinė e pėrshtatjes. Bėhet fjalė pėr televizorėt e bazuar nė IPS me tė cilėt mund tė udhėhiqet nė largėsi falė konfiguracionit RS-232 apo tė instalohen konfiguracione tė veēanta nėpėrmjet kartelave SD. Publiku nė shėnjestėr i kėtyre produkteve janė hotelet dhe lokalet tjera tė cilat pėrdorin njė numėr tė madh tė televizorėve tė cilėt pėrshtaten pėr nevojat e tyre.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum