Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Lajme sipas dėshirės nė Google News

Lajme sipas dėshirės nė Google News

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Lajme sipas dėshirės nė Google News on Thu Jul 01, 2010 8:54 pm

Google sot njoftoi se ka bėrė njė freskim tė madh nė Google News, duke u pėrqendruar nė njė pėrvojė mė tė personalizuar pėr ēdo lexues.
Nėse drejtoheni nė Google News sot (tė paktėn nė versionin nė gjuhėn angleze), ju do tė shihni njė seksion tė ri tė quajtur "News for You." Ėshtė zemra e strategjisė mė tė re e krijuar nga Google.
[You must be registered and logged in to see this image.]
News for You ėshtė projektuar pėr tu ofruar pėrdoruesve njė spektėr shumė mė tė personalizuar tė lajmeve. Nėse ju vazhdimisht dėshironi tė injoroni lajmet sportive, e nė anėn tjetėr me ēdo kusht dėshironi tė lexoni pėr politikė, ose lajmin e fundit nė lidhje me kandidatin e ri tė Gjykatės Supreme, ju zakonisht duhet tė bėni shumė kėrkime nė internet, pėr tu informuar saktėsisht pėr diēka aq specifike.

Por, News for You tani parashtron disa pyetje tė thjeshta pėr tė kuptuar se cilat janė interesat e njė pėrdoruesi, dhe pastaj do tė mund tė personalizojė njė lum me lajme nė pėrputhje me rrethanat.

Pėrveē tjerash, ju mund tė zgjidhni edhe burimet e preferuara tė lajmeve qė paraqiten nė Google News, dhe tė njėjtat mė pas do tė rangohen mė lartė, pėr tė ofruar njė pėrvojė tė re, shumė mė tė lehtė gjatė leximit.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum