Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » “Google” mbyllė faqen nė gjuhėn kineze

“Google” mbyllė faqen nė gjuhėn kineze

Go down  Message [Page 1 of 1]

niku

avatar
Admin
AdminKėrkuesi mė i madh nė botė i ueb faqeve “Google” siē duket do tė mbyllė faqen e saj nė gjuhėn kineze, njoftoi “Wall Street Journal” (WSJ), duke vlerėsuar se me kėtė do tė “hiqet njė prej lojtarėve tė fundit mė tė mėdhenj me rritjen mė tė madhe tė internetit nė botė”. Duke iu referuar njė burim tė njohur me gjendjen, WSJ njoftoi se “Google” do ta ndėrmarrė kėtė hap gjatė disa javėve tė ardhshme.
Autoritetet kineze tė premten kanė njoftuar se sajti i internetit “Google” nė gjuhėn kineze siē duket do tė mbyllet, dhe nėse ndodhė kjo, portali me lajme mund tė pėrdoret vetėm pėr vlerėsimin zyrtar tė gjendjes, dhe nuk do tė publikojė lajme nga ndonjė burim tjetėr, raportuan agjencitė.
Ndėrkohė, “Google” dhe autoritetet kineze po negociojnė se si kėrkuesi mė i madh botėror mund tė vazhdojė operimin nė Kinė, nėse i qėndron paralajmėrimit se nuk do tė respektojė kėrkesat kineze pėr censurė nė faqen e saj.

View user profile http://wWw.ForumiJone.Net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum