Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » Trajneri gjerman Loew: Spanja favorite

Trajneri gjerman Loew: Spanja favorite

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Trajneri gjerman Loew: Spanja favorite on Wed Jul 07, 2010 2:16 pm

Trajneri gjerman Loew: Spanja favorite, ka mė shumė se njė “Messi”

Trajneri i Pėrfaqėsueses sė Gjermanisė, Joachim Loew, ka thėnė se Pėrfaqėsuesja e Spanjės ka shumė lojtarė qė pėr nga niveli i lojės mund tė krahasohen me superyllin e Argjentinės, Lionel Messi.
Gjermania dhe Spanja do tė takohen sot nė stadiumin "Moses Mabhida" nė Durban nė gjysmėfinalen e dytė tė botėrorit "Afrika e Jugut 2010".
Sipas trajnerit gjerman, Spanja ka shumė lojtarė qė mund tė vendosin ndeshjen. "Spanja nuk ka vetėm njė Lionel Messi, ka shumė tė tillė. Spanjollėt kanė shumė lojtarė kyē qė mund ta fitojnė ndeshjen. Ata bėjnė shumė pak gabime, ndaj duhet tė jemi shumė tė kujdesshėm kundėr tyre" ka thėnė trajneri Loew.

Kampionia e trefishtė e botės, Gjermania, ka qenė pėrfaqėsuesja mė impresive nė Botėrorin e Afrikės sė Jugut, duke shėnuar gjithsej 13 gola. Gjermania ka pasur paraqitje tė mira sidomos kundėr Anglisė dhe Argjentinės, tė cilat i mposhti me rezultat perkatesisht 4:1 dhe 4:0. Para takimit me Argjentinėn ka pasur mjaft dilema se si gjermanėt do tė mund tė ndalnin Lionel Messin, por lojtari mė i mirė i vitit tė kaluar ka qenė i heshtur nė atė ballafaqim.

Shumė analistė janė duke e vlerėsuar Gjermaninė si pretendenten kryesore pėr ta fituar botėrorin, por trajneri Loew insiston qė Spanja ėshtė favorite nė kėtė botėror.
Sipas tij, Spanja ka njė numėr tė madh lojtarėsh cilėsorė si David Villa, Xavi e Andres Iniesta. Nė ballafaqimin e fundit mes kėtyre dy pėrfaqėsueseve, nė finalen e "Euro 2008", Spanja e kishte mposhtur Gjermaninė me rezultat 1:0. Sipas trajnerit Loew, gjermanėt nuk do tė luajnė pėr t'u hakmarrė kundėr spanjollėve. Ai thotė se Spanja nė vitin 2008 ishte pėrfaqėsuesja mė e mirė dhe me meritė fitoi titullin.

"Tani gjėrat qėndrojnė ndryshe. Tė dy pėrfaqėsueset janė tė forta dhe ne kemi arsye tė besojmė se mund tė fitojmė. Ne kemi treguar se mund tė dominojnė ndaj secilės pėrfaqėsuese. Mund tė dominojmė gjatė tėrė lojės si teknikisht ashtu edhe fizikisht", ka theksuar Loew.

Trajneri gjerman i ka cilėsuar mesfushorėt e Barcelonas, Xavin dhe Iniestan, si lojtarėt kyē tė "furisė sė kuqe". Ai megjithatė beson se Gjermania do tė jetė nė gjendje t'i ndalė ata.

"Ata luajnė njė kohė tė gjatė sė bashku te Barcelona dhe kjo e bėn dallimin me tė tjerėt. Por, nėse arrijmė t'i mbajmė nėn presion sic kemi bėrė me Messin, do tė ishim mė afėr fitores" ka shtuar Loew.

Loew ka lavdėruar tėrė skuadrėn, por kėtė herė ėshtė ndalur mė shumė te mbrojtėsit.

"Por Mertesacker dhe Arne Friedrich kanė qenė tė pėrkryer kundėr Argjentinės, kanė pasur organizim tė mirė dhe nuk kanė bėrė asnjė gabim".

Pėrfaqėsuesja e Gjermanisė ėshtė vlerėsuar lart edhe nga legjenda e kėtij vendi, Franc Beckenbauer.

"Mėnyra se si luajnė tė pėrzgjedhurit e Loew, stili i tyre ėshtė fantastik. Secili ėshtė nė lėvizje duke e pritur topin, luajnė me shpirt" ka thėnė Beckenbauer. Sipas tij, Bastian Schweinsteiger duhet tė shpallet lojtari mė i mirė i kėtij botėrori.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum