Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Dy gishta nga dora e astronomit italian Galileo Galileit

Dy gishta nga dora e astronomit italian Galileo Galileit

Go down  Message [Page 1 of 1]

Pjeset e trupit u blene kohet e fundit ne nje ankand nga nje person qe i dorezoi ato ne muzeun e historise dhe shkences ne Firence.
Galileo Galileit
Tre gishtat u prene nga dora e Galileos ne mars te 1737-es kur trupi i tij u transportua nga nje monument i perkohshem ne vendin ku tashme prehet, ne Firence.
Gjate kesaj kohe iu mor gjithashtu edhe dhembi i fundit qe kishte ne goje, shpjegon nje prej historianeve te muzeut.
Dy nga gishtat dhe dhembi perfunduan ne nje vazo xhami e cila u zhduk diku rreth 1905-es dhe nuk kishte asnje gjurme prej tyre derisa personi qe i bleu ne ankand i dorezoi ne muzeun e qytetit italian.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net
ahahha...po ci do mo aman

View user profile
eh mo ing te kishe nje cope gishti nga ai do ishe bere sot me ndonje Q7

kushtojne shume edhe kane vlera historike


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Sponsored content


Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum