Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Kompania paguanė dėmshpėrblim 300 milion dollarė njė duhanxh

Kompania paguanė dėmshpėrblim 300 milion dollarė njė duhanxh

Go down  Message [Page 1 of 1]

Kompania e duhanit “Filip Morris” duhet t`i paguajė dėmshpėrblim prej 300 milion dollarė njė duhanxhiu, i sėmurė nga njė sėmundje kronike.
Kompania paguanė dėmshpėrblim 300 milion dollarė njė duhanxhiu
Sindi Noli ishte konsumues i rregullt i cigareve “Marlboro” qė prodhohen nga kompania e njohur Filip Morris, por ai hodhi nė gjyq kompaninė pėr dėmtimin e shėndetit tė tij, pasi qė po vuan nga sėmundja “emfizema ( njė sėmundje e rėndė kronike nė mushkėri).
Viktima ka thėnė se kompania e duhanit nuk ka kushtuar kujdes ndaj klientėve tė saj. Noli ėshtė 61 vjeē, ajo filloi tė pijė duhanin qė nga viti 1968 kur ishte vetėm 20 vjeē.
Ajo ėshtė shprehur e kėnaqur nga vendimi i gjykatės, i cili do ta pasurojė atė me 300 milion dollarė. Njė numėr i madh i amerikanėve kanė hedhur nė gjyq kėtė kompani tė mirėnjohur tė duhanit.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum