Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Sony, zbulohet Play Station i fundit

Sony, zbulohet Play Station i fundit

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Sony, zbulohet Play Station i fundit on Thu Jul 08, 2010 9:19 pm

Prej kohesh, te apasionuarit pas videolojrave jane ne pritje te versionit te ri PlayStation-Portable qe eshte prodhuar per te luajtur edhe kur nuk jemi para televizorit.

Ende pa u bere prezantimi zyrtar, ne panairin e Los Angeles diten e marte, pajisja mund te shihet online ku jepen edhe shume detaje per shpikjen me te re te kompanise Sony. Ekrani do jete 3.8 polesh, ndersa madhesia virtuale 16 gb. Kjo shpikje do hidhet ne treg pas disa muajsh me emrin “PSP Go”.

Ne nje interviste dhene per revisten “Qore”, Drejtori i marketingut ne kompanine Sony, John Koller shpjegon se rezolucioni i ekranit eshte 480×272 pixel, ndersa aparati peshon 108 gram. Ka nje memorie flash prej 16 gb dhe permban teknologjine Bluetooth/WiFi.

Sipas tij, kjo aparature do permbaje lojrat “Little Big Planet”, “Jak and Daxter”, “Big Tourism”, ndersa nga Konami ka huazuar “Metal Gear Solid”. Gjithashtu ne “PSP Go” mund te shkarkohen dhe degjohen filma e muzike


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum