Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Panorama me e madhe ne bote paraqet Dubai-n

Panorama me e madhe ne bote paraqet Dubai-n

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Panorama me e madhe ne bote paraqet Dubai-n on Sat Jul 10, 2010 6:58 pm

Me rreth 45 gigapixel kjo panorame eshte me e madhja ne bote. Kjo tregon se si dubai eshte nje qytet i ngritur nga shkretetira.


Panorama prej 45 GigaPixel eshte bere ne 23 Prill 2010 nga Gerald Donovan nga Godina Ubora Towers ne Business Bay, Dubai.
Atij ju deshen 4250 foto te bera me Canon 7D duke perdorur 100-400mm f4.5-5.6 zoom. Ai ndenji 3 ore e gjysem duke nxjerre fotografi ne mes te diellit me nje temprature 37ŗC ne hije. Gerald tha se ne fund aparati fotografik Canon ishte shume i nxehte po ta prekje.
Klikoni me poshte per te pare Foton e stermadhe.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum