Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Gėnjėshtra tė heq depresionin

Gėnjėshtra tė heq depresionin

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Gėnjėshtra tė heq depresionin on Sat Jul 10, 2010 7:07 pm

Njė profesor amerikan nė University of Massachusetts ka mbledhur detaje tė jetės sė njerėzve nė 25 vjet duke dalė nė pėrfundimin se gėnjeshtra nuk ėshtė vetėm njė burim negativ.
Ai ka publikuar librin “Liar: the truth about lying” ku jepen shumė studime praktike tė cilat dalin nė pėrfundimin se e vėrteta jo gjithmonė na bėn mirė, prandaj truri ėshtė i prirur tė gėnjejė pėr t’u mbrojtur dhe pėr tė mbijetuar.
Ky ėshtė njė nga themelet e evolucionit tonė dhe njė mekanizėm shumė aktiv qė ėshtė edhe pjesė e kafshėve. Njė studim interesat pėr ata qė hetojnė me hollėsi sjelljet e njeriut dhe reagimin e trurit nė situata tė ndryshme, ky padyshim shumė herė gjatė ditės ėshtė i detyruar edhe tė pėrballet me gėnjeshtrėn apo tė gėnjejė.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum