Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Duhani do ndalohet edhe nė parqe

Duhani do ndalohet edhe nė parqe

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Duhani do ndalohet edhe nė parqe on Sat Jul 10, 2010 7:09 pm

Vendi mė i sigurt pėr tė konsumuar duhan nė New York shumė shpejt do jetė vetėm shtėpia.
Kryebashkiaku i “Mollės sė Madhe”, Michael Bloomberg ka vendosur qė tė ndalohet konsumi i duhanit edhe nė “Coney Island” apo “Central Park”. “Planifikojmė tė ndalojmė duhanin nė parqe apo plazhe. Kėtė e dėshirojnė njerėzit”, tha Bloomberg.


Qė nga zgjedhja e tij, ish duhanpirėsi Bloomberg ka nisur njė kryqėzatė tė vėrtetė kundėr duhanit. Pėr tė vėnė nė jetė kėtė projekt, ai pret miratimin e autoritetit tė shėndetėsisė, Thomas Farley. Ndalimi i konsumit tė duhanit nė bare dhe restorante hyri nė fuqi nė vitin 2003, njė masė qė u pranua edhe nga duhanpirėsit.
Njė masė mjaft e goditur ėshtė edhe rritja e cmimit tė paketave nė mbi 10 dollarė, nga 6 dollarė qė shitej para disa vitesh.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum