Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Spot shokues nga shoqatat ambientaliste

Spot shokues nga shoqatat ambientaliste

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Spot shokues nga shoqatat ambientaliste on Sun Jul 11, 2010 4:05 pm

Shoqatat ekologjike ne Britani kane provokuar serish publikun me nje spot publicitar te paprecedent.
Spot shokues nga shoqatat ambientaliste
Ne spot, arinj polare te ngordhur bien nga qielli si shi, ndersa ne sfond degjohet zhurma e shkaktuar nga nje avion.
Mesazhi “Te fluturosh eshte budallallek” shkruhet ne ekran per t’i thene cdo europiani se nje person qe kryen nje udhetim jo shume te gjate me avion, shkakton 400 kg ndotje dioksid karboni, saktesisht sa pesha mesatare e nje ariu polar.
Ne spot nuk jepet asnje aletarnative ndaj fluturimit, por kerkohet qe njerezit te reflektojne per kete.
Ky spot vjen ne nje kohe kur kompania ajrore holandeze Klm ka nisur fluturimet me avionin Boeing 747, te furnizuar me biokarburant.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum