Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Krijohet miu me kujtese 3 here me te fuqishme

Krijohet miu me kujtese 3 here me te fuqishme

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Krijohet miu me kujtese 3 here me te fuqishme on Sun Jul 11, 2010 4:07 pm

Krijohet ne laborator miu “gjeni” qe ka nje kujtese 3 here me te fuqishme se “vellezerit” e tij.
Krijuesi i super-miut shprehet se ky eshte miu me inteligjent ne bote pasi qe ne fazen embrionale i eshte injektuar nje material gjenetik qe shtonte fuqine e genit Nr2b, i cili ndihmon kontrollin e ritmit te qelizave celebrale.

Krijohet miu me kujtese 3 here me te fuqishme
Sipas shkencetareve, ne te ardhmen ky eksperiment mund te testohet edhe tek qeniet njerezore.
Profesori Joe Tsien nga Medical College della Georgia ka publikuar nje shkrim ne revisten “Plos One” per kete zbulim por menjehere ka pasur reagime te ashpra.
“Duam te jetojme ne nje bote ku te pasurit t’u japin femijeve dhe vetes se tyre avantazhe me te medha?”, shprehet drejtori i “Human Genetics Alert”, David King. Ndersa Sophie Petit, nga “Association of Medical Research Charities” shprehet kunder aplikimit te eksperimenteve te ketij lloji nga kafshet tek njerezit.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum