Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » Amauri rri nė Torino, Xeko ėshtė i Sitit

Amauri rri nė Torino, Xeko ėshtė i Sitit

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Amauri rri nė Torino, Xeko ėshtė i Sitit on Thu Jan 06, 2011 6:33 pm

Ndėrkohė duket se ėshtė mbyllur pėrfundimisht ēėshtja “Xeko”, qė sipas trajnerit tė Volfsburgut do tė veshė fanellėn e Sitit

Agjenti i sulmuesit tė Juventusit, Amauri, ka qetėsuar spekulimet pėr njė transferim tė klientit tė tij te Real Madridi gjatė afatit kalimtar tė janarit. Italiani ėshtė lidhur me Realin pasi Gonzalo Higuain do tė qėndrojė jashtė fushe pėr gjashtė muaj pėr shkak tė operacionit nė shpinė. Por agjenti i lojtarit, Xhampiero Poketa, ka mohuar kėto supozime. ”Amauri do tė qėndrojė te Juventusi, dhe nėse ai ndryshon klub, ai nuk do tė jetė Real Madridi”, ka thėnė Poketa. Ndėrkohė, mbrojtėsi i Liont, Mishel Bastos, ka refuzuar qė tė luajė pėr skuadrėn e Juventusit. Braziliani 27-vjeēar konsiderohej si shtesė e pėrsosur e sistemit 4-4-2 tė Luixhi Del Nerit, mirėpo sipas “Ilsussidiario.net”, klubi francez ishte i interesuar tė shesė lojtarin pėr 24 milionė euro, mirėpo vetė Bastos ka refuzuar tė veshė fanellėn bardhezi. Ndėrkohė, bėhet e vėshtirė pista juventine pėr boshnjakun Edin Xeko, kjo pasi ai qė e ka dėrguar sulmuesin e talentuar nė Angli, ėshtė vetė trajneri Stiv MekKlaren. Menaxheri i Volfsburg mendon se Edin Xeko do jetė njė yll te Manēester Siti. Siti mbetet favoriti kryesor pėr tė marrė shėrbimet e sulmuesit boshnjak, pavarėsisht interesimit tė Juventusit dhe Bajern Mynihut. “Ai do tė jetė ideal pėr Sitin, veēanėrisht nė krah tė Karlos Tevez. Ky do tė jetė njė partneritet shumė i fuqishėm. I dėshiroj atij ēdo tė mirė dhe shpresoj qė ta plotėsojė ėndrrėn dhe potencialin e tij atje. Ai ėshtė njė lojtar shumė, shumė i mirė dhe kjo reflekton edhe nė ēmimin e tij. Ai ėshtė njė djalosh i lartė, i fuqishėm dhe i shpejtė. Ai po ashtu ka teknikė tė mirė. Por mė e rėndėsishmja ėshtė se ai ėshtė njė golashėnues i cili shėnon me kėmbėn e majtė, me tė djathtėn dhe me kokė. Kjo ėshtė ēfarė do tė fitojė Siti. Ai ėshtė njė blerje e mirė pėr ta”, ka thėnė MekKlaren. Ndėrkohė, mėsohet se marrėveshja mes Sitit e Xekos ka ecur pėrpara dhe pritet nėnshkrimi i kontratės nė ditėt nė vijim.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum