Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » CNN:Ndeshjet futbollistike qė kanė ndryshuar historinė e bot

CNN:Ndeshjet futbollistike qė kanė ndryshuar historinė e bot

Go down  Message [Page 1 of 1]

CNN: Ndeshjet futbollistike qė kanė ndryshuar historinė e botės

Televizioni amerikan CNN ka zgjedhur pesė ndeshjet e futbollit tė cilat e kanė “ndryshuar historinė”. Nė mesin e kėtyre ndeshjeve ėshtė pėrmendur edhe takimi i zhvilluar nė Zagreb, ndėrmjet Dinamos nga Kroacia dhe Crvena Zvezdės nga Serbia mė 13 maj 1990.

Bėhet fjalė pėr ndeshjen e cila duke pasur parasyshė situatėn e nxehtė politike i kishte dhėnė edhe njė ngyrė politike vetė ndeshjes.

CNN shkruan se ndėrprerja e ndeshjes nė stadiumin Maksimir nė Zagreb ka qenė njė prej arsyeve pėr luftėn kroate-serbe dhe e ka pėrshkruar si njė “kung fu” goditjen e kapiteni legjendar tė Dinamos, Zvonimir Boban ndaj policit i cili kishte goditur mė parė njė tifoz tė klubit nga Zagrebi, dhe e transmeton deklaratėn e tij:

“Kam qenė i gatshėm tė rrezikoj gjithēka, edhe jetėn time, karrierėn dhe gjithēka qė ka qenė e famshme pėr mua pėr njė qėllim ideal, pėr Kroacinė”, ka thėnė Boban.

Ndeshja Dinamo – Crvena Zvezda nga CNN ėshtė renditur nė vendin e katėrt. Nė vend tė parė ėshtė renditur ndeshja ndėrmjet sekretariatit dhe presidencės sė federatės sė Futbollit tė Anglisė (FA) nga vitit 1864, ndeshja e parė e luajtur sipas rregullave tė shkruara, tė cilat i kishte shkruar vetė FA, kurse nė vendin e pestė gjendet takimi ndėrmjet Irakut dhe Arabisė Saudite tė vitit 2007.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum