Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » 12 shkolla futbolli nė Kombėtaren shqiptare

12 shkolla futbolli nė Kombėtaren shqiptare

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 12 shkolla futbolli nė Kombėtaren shqiptare on Sun May 12, 2013 4:24 pm

Ekipi shqiptar do tė ketė brenda tij, jo pak por 12 kampionate tė ndryshme, ose mė qartė, lojtarė nga kėto kampionate.

Pra 12 shkolla futbolli: gjermane, italiane, ukrainase, zvicerane, e deri iraniane.

Kėshtu, Kategoria Superiore shqiptare do tė pėrfaqėsohet me katėr futbollistė, pėrkatėsisht: mbrojtėsit Tefik Osmani (Vllaznia) dhe Renato Arapi (Skėnderbeu), si dhe mesfushorėt Sabien Lilaj (Skėnderbeu) dhe Bruno Telushi (Flamurtari).

Ukraina dhe Gjermania kanė numrin mė tė madh tė legjionarėve, nga 3 secila.

Ukraina vjen me mbrojtėsit Armend Dallku (Vorskla Poltava) dhe Kristi Vangjeli (Chornomorets), si dhe mesfushorin e avancuar Elis Bakaj (Chornomorets).

Gjermania, nga ana e saj pėrfaqėsohet me mbrojtėsin Mėrgim Mavraj (Greuther Fyrth) dhe dy mefsushorėt Alban Meha (SC Paderborn) dhe Odise Roshi (FSV Frankfurt). Italia ka portierin Samir Ujkani (Palermo) dhe kapitenin Lorik Cana (Lazio).

Po me dy lojtarė prezantohet dhe Superliga greke, madje me dy futbollistėt qė vijnė nga i njėjti ekipi: PAS Janina; mbrojtėsi Andi Lila dhe mesfushori Emiljano Vila.

Me nga njė lojtar pėrfaqėsohet Zvicra (sulmuesi Armando Sadiku, Lugano); Turqia (Debatik Curri, Genclerbirligi); Irani (mesfushori Ervin Bulku, Sepahan FC), Suedia (portieri Etrit Berisha, Kalmar IF), Polonia (Edgar Ēani, Polonia Varshavė), Bullgaria (mesfshori Armando Vajushi, Liteks Loveē) dhe Ēekia me sulmuesin Bekim Balaj (Sparta e Pragės

View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum