Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Mbetet shtatzėnė me dy fėmijė, por jo binjakė

Mbetet shtatzėnė me dy fėmijė, por jo binjakė

Go down  Message [Page 1 of 1]

Njė grua nė Utah tė SHBA-sė u ngjiz me dy fėmijė, por jo binjakė. Angie Cromar, 34 vjeēe ka ngelur dy herė shtatzėnė nė njė javė.


Amerikania 34-vjeēare ėshtė lindur me njė sėmundje tė rrallė e quajtur didelfot. Kush vuan nga kjo lloj sėmundjeje ka dy mitra.
Gjatė lindjes sė dy fėmijėve tė parė gruaja nuk ka pasur problem tė tillė.
Por, kėtė herė, sė pari u ngjiz me fėmijėn e parė dhe pas njė jave ėshtė fekonduar dhe mitra tjetėr duke ngelė shtatzėnė pėr herė tė dytė.
Ishte i pari mjeku qė bėri njoftimin, pasi vuri re se qė tė dy fetuset kishin faza tė ndryshme zhvillimi: njėri ishte pak mė i zhvilluar se tjetri. “Unė jam shtatzėnė 6 javė dhe 1 ditė nė njėrėn mitėr dhe 5 javė e 4 ditė nė tjetrėn” – tha me krenari nėna e ardhshme pėrpara gazetarėve lokalė.
Nuk mendoj se ka mė shumė se 100 raste tė tilla nė botė” – thotė Dr. Terry, gjinekologu i gruas – “Ishte njė surprizė e madhe pėr mua kur zbulova kėtė dopio shtatzėni. Angie bėn pjesė nė kėtė grup tė vogėl, ku probabiliteti i njė shtatzėnie tė tillė ėshtė njė nė njė milion”, transmeton NOA.
Cromar punon si infermiere nė maternitet, dhe e di mirė se cilat mund tė jenė rreziqet pėr fėmijėn qė ėshtė fekonduar mė vonė.
Unė jam pak nervoze, sepse nuk di saktėsisht se ēfarė do tė ndodhė, edhe pse nė tė njėjtėn kohė jam e ngazėllyer se do tė sjell nė jetė dy fėmijė tė mrekullueshėm”, -pėrfundon Angie.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum