Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Duhanpirja ul inteligjencėn

Duhanpirja ul inteligjencėn

Go down  Message [Page 1 of 1]

Tė pish duhan ėshtė pak e shėndetshme dhe kjo dihet tashmė, por njė tjetėr fakt kundėr duhanit ėshtė zbuluar kohėt e fundit.
Sipas njė studimi, tė rinjtė mė pak tė dhėnė pas studimeve, kanė mė shumė mundėsi tė mėsojnė vesin. Studimin e ka bėrė profesori Mark Weiser nga Universiteti i Tel Avivit, i cili ka studiuar shume raste nė ushtrinė izraelite me 20 mijė meshkuj tė grupmoshės 18-21 vjec.

Mes tyre, 28 % konsumonin duhanin, 3 % ishin ish duhanpirės dhe 68 % nuk kishin konsumuar asnjėherė cigare. Jo duhanpirėsit e kishin testin e inteligjencės 101, ndėrsa duhanpirėsit 94, pra 7 pikė mė pak. Ndėrkohė, duhanpirėsit mė tė mėdhenj e kishin koeficentin 90.

Kėtė teori e kanė vėrtetuar edhe dy binjakė, njėri prej tė cilėve konsumonte duhan, ndėrsa tjetri jo, ku i pasi e kishte mė tė ulėt nivelin e inteligjencės.

View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum